Річний звіт про діяльність закладу освіти

2022-2023 н.р.

Звіт керівника ДНЗ №12 «Струмочок»

Глиджук Валентини Василівни

за 2022-2023н.р

Доброго усім дня! Через обмеження, пов'язані із карантином та воєнним станом зустрічаємось з вами онлайн.

Минув ще один навчальний рік, то ж настав час підвести підсумки, пригадати усі події за 2022-2023 н.р. та визначити перспективи на майбутнє.

Мета мого звіту – забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління навчальним закладом; стимулювання впливу громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління навчальним закладом.

Даний звіт зроблено на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005р. №55 "Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх, та професійно-технічних навчальних закладів», відповідно Положення про дошкільний навчальний заклад (в редакції постанови КМУ від 27.01.21р.) та Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005р. №178, 16 червня 2011року.

Установчі документи закладу.

Дошкільний навчальний заклад засновано Івано-Франківською міською радою народних депутатів рішенням від 07.07.1986 р. №185

Статут закладу (нова редакція) зареєстровано виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради у травні 2022р. Довідка про включення закладу до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України видано виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради від 24.04.2022р. № 24432181241.

Проведено роботу щодо виготовлення майнових документів: Державний акт на право постійного користування земельною ділянкою від 29.07.2010 року, серія ЯЯ № 139764, виданий на підставі рішення XXXIІІ сесії Івано-Франківської міської ради ІV демократичного скликання від 14.02.2006 року та Свідоцтва на право власності на нерухоме майно від 02.05.2009 року серія САС № 430728. Відповідно до цих нормативних документів дошкільний навчальний заклад №12 «Струмочок» є постійним користувачем земельної ділянки площею 0,9186 га. внесеної до Держгеокадастру 25.04.2018р. №550/0/196-18

Загальна характеристика ЗДО.

Дошкільний навчальний заклад розташований на вул.. Довга,4 у двоповерховій будівлі загальною площею 2658,4 кв.м., збудований в 1986р.за типовим проектом, приміщення розраховане на 12 груп (проектна потужність - 220 місць). Одне групове приміщення переобладнане на спортивний зал і тому в ЗДО функціонує 11 груп – проектна потужність 210 дітей

  • 9 груп загального розвитку (з них 4 інклюзивні групи);
  • 2 групи для дітей раннього віку (з них 1 інклюзивна група).

Режим роботи закладу відповідає вимогам законодавства. Заклад працює за п'ятиденним робочим тижнем: 10,5-годинним режимом роботи в інклюзивних групах та 12-ти годинним у групах загального розвитку. Рішенням педагогічної ради на час війни, з метою збереження життя і здоров'я дітей та кращого їх догляду під час повітряних тривог змінено режим роботи закладу. Так ЗДО працює з 7.30 до 18.00

Мова освітнього процесу - українська

Діти зараховуються до ДНЗ згідно міської загальної електронної черги відповідно до Положення про заклад дошкільної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003р. № 305( в редакції постанови Кабінету міністрів України від 27.01.2021р. №86). Документація щодо прийому дітей ведеться згідно з вимогами.

У зв'язку з військовим станом та виїздом дітей за межі України зменшилась кількість дітей. Так у загальному списку на 01.09.21р. було 281дитина, а на 01.09.22р.-265 дітей. За заявами батьків діти довгий час знаходились за кордоном, в селах, вдома. Так середнє відвідування на 01.09.21р. було 14 чоловік щодня в кожній групі, а на 01.09.22р.- 8 чоловік, на 01.05.23р.- 10чоловік

Відвідуваність дітьми закладу впродовж 2021-2022-2023років знизиласть через карантини, що накладались з метою запобігання поширенню захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19 спричинену корона вірусом SARS-CoV-2 та воєнним станом.

2. Вжиті заходи щодо забезпечення навчального закладу кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки.

Педагогічний колектив дошкільного закладу складає - 33осіб:

Повну вищу освіту мають – 25 педаги;

Середня спеціальна освіта – 5 педагогів.

Усі педагогічні працівники мають педагогічну освіту.

З початком навчального року, за наказом директора ЗДО, педагогічні працівники закріплюються за віковими групами. Адміністрація закладу диференційовано підходить до вихователя-початківця і до досвідченого педагога, створюючи усі умови для розкриття їх творчого потенціалу. Кожен педагог ЗДО зорієнтований на удосконалення освітньо-виховного процесу, реалізації принципів демократизму, відкритості та колегіальності, доброзичливості, переорієнтації з процесу навчання на розвиток особистості.

Упродовж 2022-2023н. років кваліфікаційний рівень педагогічних працівників значно зріс. Педагоги мають можливість вдосконалювати професійний рівень оскільки всі вони забезпечуються фаховою періодикою і постійно беруть участь у онлайн семінарах, тренінгах, методичних об'єднаннях і т.д.

Велике значення для підвищення професійної майстерності та розвитку творчості педагогів має планомірне проведення курсової перепідготовки та атестації .

Атестація в дошкільному закладі, як один із методів підвищення кваліфікації, проводиться відповідно до вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України № 930 від 06.10.2010 року (із змінами та доповненнями). До роботи в атестаційній комісії залучаються найбільш компетентні та висококваліфіковані педагоги.

Основним показником оцінки роботи педагога під час атестації є врахування результатів та висновків тематичних і фронтальних вивчень, участь в міській та методичній роботі ЗДО.

За результатами атестації:

- вища категорія – 6

- І кваліфікаційна категорія – 5

- ІІ кваліфікаційна категорія – 6

- спеціаліст – 9

- тарифний розряд - 5

- присвоєно педагогічне звання «вихователь-методист» – 4

- звання відмінник освіти України – 1

- старший вихователь - 1

В 2023 році проатестовано - 6 педагогів.

3. Створення умов та вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес

Планування роботи здійснюється відповідно до Інструктивно – методичного листа Міністерства освіти і науки України «Планування роботи в дошкільних навчальних закладах» від 3 липня 2009року та листа Міністерства освіти і науки України від 09.12.2019р. №1/9-750 «Щодо освітніх програм у закладах дошкільної освіти». Саме річним планом регламентувалася організація методичної роботи дошкільного навчального закладу, заходами щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес, згідно з концептуальними засадами Базового компоненту дошкільної освіти Державний стандарт (нова редакція).

Завдання на 2023 - 2024 навчальний рік

Керуючись Законом України «Про дошкільну освіту», Національною доктриною розвитку освіти України в ХХІ столітті, Положенням «Про дошкільний навчальний заклад», Концепцією національно – патріотичного виховання дітей та молоді, Базовим компонентом дошкільної освіти, чинними програмами розвитку дитини дошкільного віку, рекомендаціями серпневої конференції педагогічних працівників освіти міста, листа Міністерства освіти і науки України від 02.07.2022 р. № 1/9-419 «Щодо організації діяльності закладів освіти, що забезпечують здобуття дошкільної освіти у 2022-2023 навчальному році» та виходячи з аналізу освітньо - виховної і методичної роботи у 2022-2023 навчальному році, ураховуючи актуальну суспільно-політичну, соціально-економічну, екологічну ситуацію в країні, досягнення й перспективи розвитку педагогічний колектив пріоритетними напрямами освітньої діяльності вважає

  • оптимізувати роботу з фізичного виховання, впроваджуючи профілактичні оздоровчі вправи та прийоми валеологічної освіти малюків;
  • удосконалювати освітній процес та спільну роботу педагогів та батьків вихованців з правового виховання;
  • розвивати креативність дітей дошкільного віку в процесі художньо-естетичної образотворчої діяльності;
  • організувати оптимальне предметно-просторове розвивальне середовище щодо формування навичок безпечної поведінки дошкільників;
  • удосконалювати умови для організації театральної діяльності як основи мовленнєвого розвитку дошкільників.

Пріоритетні напрямки освітнього процесу в ЗДО №12 «Струмочок» на 2023-2024 н.р «Формування, збереження й зміцнення здоров'я дітей – майбутніх громадян України та розвиток креативно налаштованої життєво- компетентної творчої особистості дошкільника».

Для забезпечення системного підходу до реалізації завдань дошкільної освіти в ЗДО функціонує методичний кабінет, який є науково – методичним осередком для педагогів та батьків. Педагогічний колектив має змогу здійснювати переорієнтацію всього освітньо-виховного процесу з навчального на розвивальний. Вихователі користуються сучасними науковими розробками, авторськими методиками, розробками занять, свят та розваг, матеріалами з досвіду роботи кращих педагогів, періодичними педагогічними виданнями: "Дошкільне виховання", "Палітра педагога", "Джміль", "Бібліотечка вихователя дитячого садка", зразковий комплект "Практика управління дошкільним закладом", до складу якого входить журнал "Вихователь – методист дошкільного закладу", "Музичний керівник" та "Коза – диск". Педагогам дошкільного закладу надана можливість впроваджувати різні форми підвищення фахової майстерності: самоосвіта, взаємовідвідування методичних заходів, колективні перегляди, використання кращого досвіду вихователів садка, міста, інших областей, проходження курсів підвищення кваліфікації при ОІППО.

Результативність роботи педагогічного колективу

ЗДО №12 «Струмочок» у 2022-2023 н. р.

Організована освітня діяльність здійснювалась з урахуванням розумового і фізичного навантаження. Основним акцентом у освітній роботі закладу дошкільної освіти була максимальна гуманізація педагогічного процесу та особистісно-орієнтований підхід.

Слід відмітити, що індивідуальна робота з дітьми планувалась з

урахуванням даних моніторингового дослідження дітей, показників прояву форм активності, які дали змогу вихователям своєчасно виявляти відставання у засвоєнні дітьми програмових завдань та вносити корективи щодо усунення цих недоліків.

Для здійснення моніторингу педагоги проводили: спостереження за

дітьми, міні-заняття, дидактичні ігри та вправи, розвивальні ігри, бесіди. Також використовували доручення, як один із видів природного експерименту, вивчали продукти праці дошкільнят (малювання, ліплення, аплікації, конструювання, художньої праці, мовленнєвої творчості).Отримані результати дали педагогам змогу визначити, які з пройденихтем вивчалися дистанційно, а тому важливим буде на наступний навчальний рік посилення роботи з цих тем, перегляд запланованих форм роботи, тем, тощо. В дошкільному закладі професійним логопедом, проводилась робота з обстеження мовних порушень у дітей та корекційна робота із виправлення мовлення та надавалась консультативна допомога батькам з питань корекції

мовних порушень.

Аналізуючи роботу психологічної служби ЗДО № 12 «Струмочок» за

2022-2023 навчальний рік можна відмітити наступне: була проведена

запланована діагностична, корекційна та розвиткова робота. Активною

виявилась робота з батьками та педагогами для яких проводились консультації та просвітницька робота у режимі оф/онлайн.

Серед вагомих завдань практичного психолога були:

- психодіагностика дошкільників;

- психологічний супровід дітей раннього дошкільного віку по

адаптації до умов ЗДО;

- запровадження різних видів роботи по збереженню та зміцненню

психологічного здоров'я дітей;

- просвітницька робота з дітьми спрямована на: запобігання та

протидію булінгу; медіазалежності та толерантного ставлення до

дітей з особливими освітніми потребами;

- консультативната просвітницька робота у режимі онлайн під час

карантинних обмежень.

Процес адаптації до нових умов через низку обставин – вікових

особливостей, стану здоров'я, типу нервової системи, стилю виховання,

розвитку ігрових, комунікативних навичок тощо – у різних дітей відбувається по різному. Взаємодія психолога з батьками та вихователями – запорука успішної адаптації дитини до умов дошкільного закладу. З цією метою психологічною службою дитячого садка було проведено планове діагностування, розвиткові заняття та просвітницька робота з батьками та педагогами. Із дітьми раннього віку у період вересня – жовтня 2022 року проводились розвиткові адаптаційні ігри. І як результат можна відзначити суттєвим зниженням емоційного дискомфорту у дітей, успішним проходженням адаптаційного періоду, тобто дезадаптованих дітей не було.

Реалізувався проект по створенню у ЗДО № 12 «Струмочок» -

«Психологічної сенсорно-релаксаційної кімнати»,що сприяло ефективним корекційним та розвитковим заняттям.

Використання сенсорної кімнати

забезпечило:

• поліпшення психоемоційного стану дітей;

• розвиток усіх видів сприймань та відчуттів, сенсорних здібностей,

мовленнєвого, психічного розвитку дітей;

• активацію різних функцій центральної нервової системи за рахунок

створення збагаченого мультисенсорного середовища;

• емоційно позитивне ставлення до предметів та дій з ними;

• соціальну адаптацію дітей;

• розширення діапазону можливостей розвитку і навчання дітей з

особливими освітніми потребами.

Сенсорна кімната є потужним інструментом для розширення і розвитку

дитячого світогляду, сенсорного і пізнавального розвитку дітей дошкільного

віку, постійно укомплектовується новинками сенсорики та дидактики.

З метою формування в дітей загальнолюдських, моральних цінностей,

задля пропаганди принципів терпимості, розвитку толерантних настанов усіх

учасників розвивально-виховного процесу та протидії насильства було

проведено заходи:

1. Розвиткові заняття з дітьми старшого дошкільного віку «Подорож у країну дружби», «Не ображай і не ображайся. Уроки толерантності». Головною метою було: познайомити дітей з поняттями «толерантність» та «толерантна людина»; виховати дружні відносини між дітьми; розвивати у дітей почуття емпатії, терпіння, доброти, поваги.

2. Оформлення інформаційних куточків для батьків: «Сім'я – простір без насильства», «Права дітей», «Виховуємо толерантну дитину».

Проведено розвиткові заняття з дітьми старшого віку «Безпечний

Медіапростір». Головною метою просвітницького заняття було: ознайомити дошкільників з інформацією про вплив гаджетів на їхнє здоров'я, навчитися правильно сприймати інформацію та виховувати інформаційну культуру дітей.

Проведено благодійні акції «Для наших сміливих воїнів ЗСУ», до яких

долучились педагоги , вихованці ЗДО та їх батьки.

Актуальною проблемою 2022-2023 навчального року була корекційна робота з дітьми «групи ризику». Для вирішення поставленої проблеми проводилась діагностична робота, яка допомогла виявити дітей «групи ризику», а також корекційна та розвиткова робота з метою адаптації дітей до вимог соціуму.

Вагоме місце займала робота з дітьми з особливими освітніми потребами. Впродовж навчального року проведено 108 корекційних занять. При організації спільної роботи з батьками вихованців використовувала різні форми взаємодії з ними: просвіта, групові та індивідуальні консультації, бесіди у режимі оф/онлайн.

У 2022-2023 навчальному році активно проводилась консультаційна робота оф/онлайн. За консультаціями звертались батьки, педагоги та адміністрація з особистісних та професійних питань.

Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про

дошкільний навчальний заклад, змісту Базового компонента дошкільної освіти в Україні, одним з головних завдань, що стоїть перед закладом, вважається взаємодія з сімєю.

Керуючись основними державними документами, що регламентують

діяльність закладу, педагоги спільно з батьками працювали над створеннямігрового предметно-розвивального середовища, необхідних умов для розвитку потреб і інтересів кожної дитини, для її духовного зростання, фізичної досконалості.

Педагогами закладу, вихователем - методистом, практичним психологом

постійно плануються та проводяться консультації для батьків, надаються інформаційні матеріали на актуальні теми.

Моніторинг сформованості компетентності

дітей за освітніми лініями

Ранній вік

Вихованці групи раннього віку № 6 «Віночок» в основному оволоділи необхідними навичками самообслуговування, активно наслідують дорослих та ефективно засвоюють нову інформацію. Покращення результатів спостерігається завдяки доцільному використанню педагогами творів художньої літератури.

У групі раннього віку № 2 «Сонечко» багато уваги приділяється розвитку дрібної моторики та сенсорному вихованню. Також впроваджують елементи ТРВЗ з метою розвитку пам'яті, уяви, уваги у дітей. В групі створено різноманітне насичене розвивальне середовище, доброзичлива атмосфера. Наслідком цього є кращі показники сформованості сенсорних еталонів, конструктивної діяльності, прагнення дітей до спілкування, багатий словниковий запас. Малюки охоче танцюють, співають, розповідають невеликі віршики, впевнено, не

соромлячись.

Проте, в обох групах раннього віку потребує уваги питання формування

культурно-гігієнічних навичок у дітей та розвитку самостійності, а також звукова культура мовлення.

За результатами досліджень наприкінці навчального року, у дітей раннього віку знання, вміння, навички сформовані на досить високому, порівняно з минулими роками, рівні. Психофізичний розвиток в цілому відповідає віковим нормам. Особливо слід відмітити високий рівень сформованості рухових навичок. Також значно вищими за попередні роки виявились показники сенсорного розвитку, конструктивної діяльності та сформованості про світ дорослих, соціальної компетентності. Проте недостатньо сформовані уявлення про світ природи.

Дошкільний вік

Щодо роботи вихователів груп дітей дошкільного віку, то вони досягли гарних результатів в роботі з формування уявлень про оточуючий світ та природу, логіко-математичної компетентності завдяки використанню інноваційних технологій, скоординованій взаємодії з батьками, творчому підходу до роботи з дітьми.

Молодший вік

У освітній роботі в групах дітей молодшого дошкільного віку №4 «Вишенька», №1 «Бджілка», №5 «Соняшник» протягом року пріоритетним напрямком стало ознайомлення з природним довкіллям та первинна соціалізація дітей. Внаслідок цієї роботи діти мають більш повні, ніж їх однолітки, уявлення про оточуючий світ та навички

спілкування. Також результатом плідної роботи вихователів та помічників вихователя над формуванням культурно-гігієнічних навичок є досить високий розвиток самостійності дітей, сформованість необхідних навичок самообслуговування, і, навіть, початків взаємодопомоги. Проте, недостатньо сформовано у дітей уявлення про Всесвіт, дослідницькі дії, конструктивні навички, що свідчить про несистематичну роботу в даному напрямку.

Діти молодшого дошкільного віку в цілому засвоїли освітні завдання.

Пріоритетним напрямком роботи педагоги груп вважали сенсорний розвиток малюків.

Таким чином, у всіх групах молодшого дошкільного віку недосконалою є

звуковимова дітей, розвиток зв'язного мовлення залишається проблемою.

Потребує подальшої роботи формування комунікативно-мовленнєвої

діяльності, елементарних уявлень про природу планети Земля, навичок

дослідницької діяльності та формування екологічної компетентності.

Середній вік

Вихователі групи дітей середнього дошкільного віку №10 «Дзвіночок», багато уваги надавали ознайомленню дітей з економікою, валеологічній освіті, а також формуванню основ безпеки життєдіяльності. У дітей на досить високому рівні сформовані навички зображувальної діяльності, творчого ставлення до завдань.

Разом з тим, слід зазначити, що потребує покращення робота з формування у дітей зв'язного мовлення.

Вихователі групи дітей середнього дошкільного віку №11 «Калинонька», №8»Метелик» пріоритетним напрямком роботи обрали формування соціальної компетентності з використанням різноманітних інноваційних методів і прийомів (художні твори,ігри, вправи, продуктивні та пошукові види діяльності). Діти цих групи мають досить високі показники сформованості відповідних знань та вмінь. Багато уваги надано патріотичному вихованню малюків, ознайомленню з

культурою та традиціями українського народу. Діти легко спілкуються,

будують висловлювання та роблять висновки.

Старший дошкільний вік

Вихователі дітей старшого дошкільного віку групи №7 «Ромашка», багато уваги приділяли формуванню у дітей зв'язного мовлення, тому рівень сформованості мовленнєвої компетентності у дітей групи досить високий. Крім того вони постійно працювали над ознайомленням з культурою рідного краю, формуванням патріотичних почуттів. Діти мають розвинуті навички малювання, аплікації, дещо гірші – з ліплення.

Вихователі старших груп № 3 «Колобок» та №12 «Барвінок» намагались всебічно підходити до розвитку дітей. Такий підхід створив умови для розвитку у дітей логічного та образного мислення, таких якостей, як самостійність, активність, сприяв формуванню вміння робити висновки, припущення. Разом з тим, слід зазначити, що потребує покращення робота з формування у дітей образного мовлення, зокрема, майже не вживаються малі фольклорні жанри, мова недостатньо виразна та образна, не достатньо сформовані виконавські вміння,мало уваги приділялось театралізованій діяльності.

В цілому діти старших груп підготовлені до школи. За дослідженнями

практичного психолога, всі діти старших груп готові до школи.

Таким чином, вивчення та узагальнення результатів освітнього процесу

дозволяє зробити висновок про те, що незважаючи не війну та карантин слід продовжувати роботу з патріотичного,економічного виховання. Крім того, вимагає поглиблення робота з розвитку мовленнєво-комунікативних навичок. Залишається незмінною необхідність приділення уваги збереженню та зміцненню здоров'я дітей.

4. Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров'я дітей та працівників.

Працівники закладу мають повний соціальний пакет. Робочий день вихователів - 30год. а технічних працівників 40годин на тиждень. Гарантовано систематичну виплату заробітної плати, оплату відпусток та лікарняних. Усі працівники проходять періодично медичні огляди та мають санітарні книжки. Організовано харчування працівників з їх повною оплатою.

Під постійним контролем робота із зміцнення здоров'я дітей. Це і проведення ранкових зарядок, і фізкультурних хвилинок під час занять, і гімнастика пробудження, і загартовуючі процедури, і проведення свят і розваг, і заняття з фізкультури, і проведення прогулянок, і організація денного сну, і збалансоване харчування.

5. Забезпечення організації харчування та медичного обслуговування вихованців і працівників:

Харчування вихованців здійснюється відповідно до Інструкції з організація харчування дітей у дошкільних навчальних закладах та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку (затверджених постановою КМУ від 24.03.2021р. №305 ). Діти одержують 3х разове харчування. Замовлення продуктів харчування проводиться комірником відповідно до перспективного меню. Медичною сестрою з дієтичного харчування складається меню-розкладка з урахуванням єдиного примірного чотиритижневого меню та технологічних карток.

З лютого 2015 року ми перейшли на самостійне ведення фінансового обліку.

Тепер продукти харчування з відповідними сертифікати якості та відповідності продуктів постачаються підприємцями як за тендерами так і за договорами до 50000грн. та (з січня 2017р. згідно Рішення міської ради від 15.12.2016р. №851 «Про затвердження Положення про здійснення допорогових закупівель») за системою Prozorro. Якщо вартість продукту за рік більша 50000грн. проводимо тендерні закупівлі.

Згідно рішення Івано-Франківської міської ради від 22.12.2022р. №219-32 з 01.01.2023р.встановлено плату за харчування дітей у дошкільних закладах 52.00грн. за одне відвідування в день – у дошкільних групах;

44.00грн. за одне відвідування в день – у групах раннього розвитку та молодших групах;

50% від встановленого розміру плати за одне відвідування в день для дітей з багатодітних сімей.

Безоплатно відвідують: діти інваліди, діти з малозабезпечених сімей,діти учасників АТО та ЗСУ, діти з інклюзією, діти з внутрішньо переміщених сімей. Фінансові ліміти по оплаті за харчування використовуються повність, а от у зв'язку з постійним зростанням цін на продукти норми харчування виконуються не повністю. Директор та вихователі тримають на постійному контролі оплату за харчування. Є борги з батьківської плати і це сумно.

Вихователями усіх вікових груп ведеться планомірна роботу щодо формування навичок культури харчування дошкільнят, консультативна робота щодо харчування дітей вдома. Адміністрація постійно контролює якість страв та харчування дітей на групах. За результатами контролю проводяться індивідуальні бесіди, видаються накази та заслуховуються питання про харчування на нарадах та зібраннях. Контроль за якістю харчування, санітарно-гігієнічним станом дитячого садка ведуться з боку Держпродспожив служби міста та міським лабораторним центром, про що свідчать акти перевірок. Пропозиції вказані в актах, виконуються згідно зазначених термінів.

Медичне обслуговування вихованців дитячого садка здійснюється сестрою старшою медичною, та сестрою медичною з дієтичного харчування.

Санітарно-освітня робота серед батьків проводиться медичними працівниками та вихователями груп, які проводять бесіди, консультації, випускають бюлетені. Під керівництвом директора постійно проводяться заходи спрямовані на адаптацію новоприбулих дітей, зниження захворюваності в осінній період, а також роз'яснювальної роботи серед батьків щодо ізоляції хворих дітей з дитячого колективу для швидшого їх одужання. Безпосередньо у групах проводиться консультативна робота з батьками щодо оздоровлення дітей вдома та в умовах дитячого садка.

Медичними сестрами ведеться відповідна документація.

6. Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм.

З метою збереження життя і охорони здоров'я дітей, навчання безпечної поведінки проводяться Тижні безпеки дитини.

Відповідно до Закону України «Про охорону праці», повторні та позапланові інструктажі з охорони праці, з охорони життя і здоров'я дітей в ЗДО, пожежної безпеки, надання першої медичної допомоги. Двічі на рік, до оздоровчого періоду та початку навчального року, проводилося випробування спортивного та нестандартного обладнання на території дошкільного закладу, в спортивній залі та в групових кімнатах. Відповідальною особою та громадським інспектором з охорони праці проводяться перевірки обладнання на відповідність вимогам безпеки та видаються приписи. Обладнання, яке не відповідає вимогам вилучається для ремонту та списується.

Для перебування дітей під час повітряної тривоги підвальне приміщення переобладнано на укриття. Побілено стіни, частково замінено двері, зроблено покриття підлоги, встановлено обігрівачі УФО та витяжку в крайнє приміщення, підведено воду та обладнано туалет. Укриття розраховано на 150 чоловік.

7. Моральне та матеріальне стимулювання працівників, організація їх відпочинку та оздоровлення.

З метою морального стимулювання кращі педагоги та обслуговуючий персонал за успіхи в роботі, адміністрацією дошкільного закладу були нагороджені грамотами та подяками. Згідно з існуючими законодавчими актами та Положеннями про щорічну грошову винагороду та преміювання працівники дошкільного закладу одержують грошові винагороди та премії.

8.Стан дитячого травматизму.

Випадків виробничого та дитячого травматизму, за звітний період, зареєстровано не було.

Але мають місце травмування працівників та дітей вдома.

9. Залучення додаткових джерел фінансування навчального закладу

та їх використання.

Заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу – є одним із провідних напрямків роботи директора та ради ЗДО. До початку навчального року батьками та працівниками було проведено поточні ремонти групових кімнат, спалень, підсобних приміщень, придбано обладнання для майданчиків, за що їм велике спасибі.

У відремонтованих групових приміщеннях створено розвивальне предметно-ігрове середовище з достатньою кількістю іграшок, дидактичних, розвивальних посібників та іншого матеріалу. В куточках рухової діяльності зібрано фізкультурне обладнання, нестандартні посібники для попередження плоскостопості, формування правильної постави, фізичного розвитку дітей. Добре обладнані куточки природи з достатньою кількістю: кімнатних рослин для спостереження та догляду; акваріумів із екзотичними рибками; тераріуми для хом'ячків, щуриків і черепах; клітки для співочих пташок. Багатий матеріал для розвитку творчих здібностей дітей: різні види театрів; атрибути для творчих і рухливих ігор; матеріали для організації роботи із зображувальної діяльності, ліпки та конструювання. В усіх групах раннього та дошкільного віку є іграшкові меблі, предмети–замінники, набори конструкторів та будівельний матеріал, що сприяє сенсорно-пізнавальному розвитку дошкільнят. Розвивальне предметно-ігрове середовище груп періодично поповнюється та змінюється. Це спонукає дітей до пізнавальної активності, мобілізує процеси мислення, позитивно впливає на їх емоційну сферу.

Матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності дошкільного навчального закладу є на достатньому рівні але потребує постійного оновлення і осучаснення. Фінансово-господарська діяльність ЗДО здійснюється відповідно до законодавчих та інших нормативно-правових актів на основі кошторису, який складається і затверджується відповідно до чинного законодавства. Джерелами фінансування дошкільного навчального закладу є кошти міського бюджету у розмірі передбаченому нормативами фінансування, кошти батьків або осіб, які їх заміняють, добровільні пожертвування і цільові внески фізичних і юридичних осіб. Бюджетні кошти та спонсорські надходження використовуються за призначенням.

9. Звіт про обіг бюджетних коштів на 2022-2023 н.р. (Додаток №1)

10. Залучення педагогічної та батьківської громадськості навчального закладу до управління його діяльністю; співпраця з громадськими організаціями

У закладі створено благодійну організацію «Піклувальна рада ЗДО №12 «Струмочок» (свідоцтво про державну реєстрацію від 03.03.2007року, серія А00 № 838976), яка діє за Статутом зареєстрованим Івано-Франківським обласним управлінням юстиції свідоцтво №173 від 01.03.2007р.

Піклувальна рада допомагає створювати розвивальне середовище та здійснювати ремонтні роботи, співпрацює з батьківськими комітетами, які створені в кожній групі.

У співпраці з батьками, батьки закупили матеріали, а наші робітники встановили: пісочницю і лавку в групу №11; стіл для групи №8. Батьки групи №8 «Метелик» та №3 «Колобок» встановили підлогу у альтанках.

12.Проблеми, що турбують нас на даний час:

Невідповідність нормативних документів сучасним умовам життя, неузгодженість їх між собою. Не враховується, що ми живемо в умовах війни та ковіту.

Недофінансування закладу.

Реформування галузі,що суперечить практичним можливостям.

Зміни структури, мети і змісту нормативних документів не враховує теперішні умовам.

«Недосяжна» перспектива

  • Встановлення даху;
  • Утеплення фасаду;
  • Облаштування доріжок та під'їзних шляхів;
  • Капітальний ремонт басейну;
  • Встановлення на майданчиках сучасних антивандальних комплексів;
  • Заміна меблів на сучасні;
  • Придбання сучасних дидактичних розвивальних матеріалів, інтерактивних дошок.

Колектив ЗДО налаштований на працю в режимі розвитку, відновлення, впровадження інновацій.

Від імені всього колективу закладу і особисто від себе виношу подяку всім працівникам ЗДО (ясла-садок) «Струмочок», батькам вихованців, які небайдужі до життя дошкільного закладу та завжди приймають активну участь у різноманітних заходах щодо його покращення, за спільну роботу, розуміння, підтримку і можливість реалізації наших ідей.

Сподіваюсь на подальшу співпрацю з колективом, батьками, громадськістю.

ДОДАТОК 

Звіт про обіг бюджетних коштів за період з 01.01.2022 р. по 31.05.2023 р.

© 2017 СТРУМОЧОК. м.Івано-Франківськ 
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати