Законодавче роз'яснення МОН «Булінг у закладах освіти: як реагувати»

Булінг в ЗДО - міф чи реальність?

Булінг (від англ. to bull - переслідувати) - свідома агресивна поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої. Булінг у ДНЗ (ЗДО) може проявлятися як тиск: психологічний, фізичний. Часто діти застосовують і фізичний, і психологічний тиск на жертву. Наприклад, образи, приниження, ігнорування, непоступливість, погрози, побиття під час ігор.

(До вашої уваги папка-ширма)

ЗАКОН УКРАЇНИ

"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу"

Відповідальність за булінг (цькування) учасника освітнього процесу встановлена статтею 173 п.4 Кодексу України про адміністративні правопорушення .

Згідно Закону України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», відповідно до Конвенції ООН про права дитини, Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу» від 18.02.2018 № 2657-VIII, Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 07.12.2017 № 2229, листа МОН від 18.05.2018 № 1/11-5480, методичним рекомендаціям щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників з іншими органами та службами.

ПЛАН заходів у ДНЗ №12 «Струмочок»

спрямованих на запобігання та протидію булінгу