Поради щодо лікування та профілактики ГРВІ у дітей

Основні принципи лікування дітей з ГРВІ: 

 • застосування етіотропних, противірусних препаратів, індукторів інтерферонів; - температура приміщення, в якому перебуває хворий, повинна бути в межах 22-24 градуси за Цельсієм; 
 • при ГРВІ однаково небезпечним є як переохолодження хворого, так і перегрівання. Сильне закутування може викликати підвищення температури тіла; 
 • необхідною умовою лікування ГРВІ є часте провітрювання приміщень, але за умови відсутності протягів;
 • харчування хворого повинне бути повноцінним та легко засвоюваним і складатися переважно з фруктів, овочів, каш, риби. М`ясні, смажені, жирні, гострі блюда можуть викликати підвищення температури тіла хворого;
 • дитина повинна багато пити: соки, морси, компоти, чай з лимоном, малиною, калиною, мінеральна столова вода без газу; 
 • застосування рослинних адаптогенів ( ехінацея, елеутерокок тощо ) і полівітамінів за призначенням лікаря протягом усього періоду хвороби і ще протягом тижня після видужання.

  Лікування окремих симптомів ГРВІ: 

 1. зниження температури тіла, що вище 38-38,5 градусів Цельсія. Для цього доцільніше використати парацетамол або ібупрофен. 
 2. Ліквідація закладеності носа. Це може бути здійснено шляхом закапування у носові ходи теплого фізіологічного розчину, дитячих крапель для носа. 
 3. Використання відхаркувальних засобів і препаратів, що розріджують мокротиння, адаптованих для дітей. 

 Профілактика ГРВІ у дітей:

 1. Вакцинація проти грипу. 
 2. Повноцінне харчування із включенням у раціон достатньої кількості овочів і фруктів, вітамінів. 
 3. Поступове загартування з використанням фізичних вправ і водних процедур. 
 4. Включення в раціон харчування, особливо в сезон підйому ГРВІ, природних фітонцидів - часнику і цибулі. 
 5. Постійне провітрювання приміщень та їх вологе прибирання. Регулювання вологості повітря в приміщеннях є одним з важливих способів профілактики ГРВІ. Встановлено, що максимальна інактивація вірусу парагрипу відбувається при вологості повітря 80%, грипу - при вологості повітря 50%, респіраторно-синцитіального вірусу - при вологості повітря від 30% до 80%. 
 6. Проведення перед осінньо-зимовим сезоном загальнозміцнюючих курсів рослинними адаптогенами ( ехінацея, елеутерокок тощо ) і полівітамінами.

 Важливо! Всі медикаменти повинні вживатись лише за призначенням лікаря у відповідності з віком та станом дитини.